Opublikowano Dodaj komentarz

Jak wybrać idealne legginsy sportowe: Przewodnik dla kobiet

kobiety stojące w legginsach sportowych

“W zdrowym ciele zdrowy duch” to hasło zyskało sobie na przestrzeni ostatnich lat całkiem nowe znaczenie. Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie aktywności fizycznej i zrobienie kroku, w stronę wymarzonej sylwetki. Panie jednak szczególną uwagę zwracają na dobór odpowiedniej odzieży sportowej. Dzięki temu będą mogły skupić się na poprawności ćwiczeń, a nie ciągłym pociąganiu i poprawianiu koszulek i getrów. Wobec tego, jak wybrać idealne legginsy sportowe dla kobiet?

Legginsy sportowe dla pań — z jakiego materiału powinny być wykonane?

Przyjęło się, że legginsy sportowe mają spełniać rolę “drugiej skóry”. Powinny one idealnie przylegać do ciała, a jednocześnie muszą zachować swoją elastyczność. Wobec tego, w pierwszej kolejności panie powinny zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały one wykonane. Musi on być miękki, a także dobrze przepuszczać powietrze, dzięki temu ochroni skórę przed odparzeniami lub wysypką. Legginsy sportowe nie powinny zawierać w sobie żadnych, naturalnych włókien. Wyjątkiem jest wełna merino. Tkanina ta jest przewiewna, a jednocześnie świetnie przepuszcza powietrze. Ważne jest również to, by materiał nie był wyczuwalny na skórze, dzięki temu można będzie w pełni skupić się na ćwiczeniach. Zwykle najlepszym wyborem będą legginsy wykonane z poliamidu z niewielkim dodatkiem elastanu oraz z mikropoliestru. Zapewniają one wygodę i komfort podczas ćwiczeń

Legginsy do ćwiczeń — jakie technologie powinny być w nich zastosowane?

Legginsy sportowe mają być wygodne i umożliwić wykonanie nawet najbardziej dynamicznych ćwiczeń. Jednocześnie powinny one modelować sylwetkę i ją wysmuklać. Dzięki temu panie będą mogły poczuć się pewniejsze siebie. Warto zwrócić szczególną uwagę na modele, które zostały wykonane w technologii płaskich szwów. Jest to nowatorski sposób łączenia materiału, dzięki któremu szwy są praktycznie niewyczuwalne. Dzięki tej technologii panie nie będą musiały martwić się otarciami i odciskami na skórze.

Legginsy dla kobiet i ich transparentność

Wybierając legginsy sportowe, panie powinny uwzględnić również ich transparentność. Z pewnością żadna z kobiet nie chce się narazić na eksponowanie bielizny przy wykonywaniu skłonów lub przysiadów. Najlepszym rozwiązaniem będą modele wykonane z warstwy trwałej i solidnej tkaniny, która nie prześwituje. W ten sposób panie nie będą musiały “oglądać się za siebie” podczas wykonywania kolejnych sekwencji ćwiczeń.

Legginsy sportowe — jak dobrać ich rozmiar?

Najwięcej problemów stwarza zwykle dobranie rozmiaru legginsów sportowych. Można powiedzieć, że powinny być one “skrojone na miarę”. Panie muszą pamiętać, że nawet jeśli na co dzień noszą rozmiar M, to w przypadku legginsów sportowych mogą zdecydować się na rozmiar S. Dzięki temu będą one przylegać do ciała i — wbrew pozorom — nie będą zbyt ciasne. Elastyczny materiał legginsów rozciąga się i dopasowuje do kobiecych kształtów. Mimo wszystko, przed zakupem odzieży sportowej warto zdecydować się na jej przymierzenie. Wówczas panie samodzielnie stwierdzą, czy dany rozmiar im odpowiada i nie ogranicza ich swobody ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *