Co to jest dżersej?

Dżersej to dzianina wykonana z przędzy bawełnianej lub wełnianej z minimalną domieszką elastanu. Elastan wpływa na rozciągliwość materiału. Nazwa dzianiny pochodzi od nazwy wyspy Jersey, leżącej przy Kanale La Manche. Materiał wykorzystuje się m.in  produkcji odzieżowej (w tym kulturystycznej). 

Odzież kulturystyczna szyta z dżerseju jest wytrzymała, elastyczna i przewiewna. Można z niej uszyć wszystko, od T-shirtów poprzez tank topy, aż po hoodie i inne koszulki kulturystyczne.

Odzież do kulturystyki w wersji premium znajdziesz w naszym sklepie legalnasztanga.pl. To polska, markowa odzież, idealna do uprawiania większości dyscyplin sportowych oraz do chodzenia w niej na co dzień.

Przewiewny materiał, miękki i miły w dotyku, idealnie sprawdza się podczas ćwiczeń wysiłkowych, podczas których pot płynie po skórze strumieniami. Przepocona koszulka trzyma wilgoć z dala od ciała. Daje to ćwiczącemu duży komfort. To, że bluzka jest mokra, odkrywa się praktycznie dopiero po jej zdjęciu. Jej zaletą jest również to, że szybko wysycha.

Drugą cechą dżerseju godną uwagi jest jego elastyczność. Rozciągliwość materiału pozwala zakładać koszulki opięte, bez uczucia ucisku (ciasnoty). Mięśnie nadal mogą się budować bez mechanicznego oporu, jaki by był, na przykład przy obcisłej koszulce z nieelastycznych nici.

Kulturystyczna odzież z dżerseju oraz z dzianiny dresówki pętelki serwowana w Legalnej Sztandze odporna jest na rozdarcia, odbarwienia i deformację. Dzięki temu służyć Ci będzie wiele lat. Uniwersalne motywy zawsze będą modne, co pozwala Ci cieszyć się dobrym produktem przez cały czas jego użytkowania.