Opublikowano Dodaj komentarz

Odzież kulturystyczna – jaki dobrać strój na trening?

odzież-kulturystyczna

Czym charakteryzuje się odzież, ubrania dla kulturystów?

Odzież kulturystyczna posiada kilka cech wyróżniających ją na tle zwykłej odzieży na siłownię. Przede wszystkim odzież kulturystyczna posiada kroje, które przeznaczone są dla mocno wyrzeźbionej, muskularnej sylwetki. Spodnie kulturystyczne posiadają szerokie, luźne nogawki, które nie opinają mocno wyrzeźbionych ud i nie ograniczają ruchów podczas wykonywania ćwiczeń. Kulturystyczne t-shirty i tank topy dzięki mocnym wycięciom oraz zaznaczonej talii również zapewniają swobodę ruchów i jednocześnie podkreślają wszystkie atuty kulturystycznej sylwetki- czyli szerokie ramiona i barki oraz wąską talię.

Jak dobrać odpowiedni strój na trening?

Odzież treningowa musi być przede wszystkim wygodna, dlatego wybierając odpowiedni strój na siłownię zwróć uwagę na jego wymiary oraz na materiał z jakiego jest wykonany. Dobrze dobrany rozmiarowo strój będzie współpracował z Tobą podczas treningu. Nie będzie uwierał ani obcierał Twojej skóry podczas wykonywania ćwiczeń oraz będzie odpowiednio odprowadzał wilgoć na zewnątrz tkaniny. Jak zatem wybrać poszczególne elementy stroju treningowego?

Męska koszulka treningowa

Koszulki kulturystyczne przede wszystkim muszą być wygodne i zapewniać maksimum komfortu podczas ćwiczeń na siłowni. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu do ich szycia dobrej jakości funkcyjnej tkaniny poliestrowej lub elastycznej, oddychającej bawełny. Dobrej jakości materiał zapewnia komfort na siłowni oraz daje pewność, że koszulka będzie służyła nam przez długi czas. Drugim, ważnym aspektem przy wyborze koszulki kulturystycznej jest jej krój. Koszulka kulturystyczna powinna być skrojona tak, aby nie ograniczać ruchów podczas ćwiczeń oraz zapewnić maksimum wygody. Aby wszystkie te potrzeby zostały spełnione na rynku dostępnych jest wiele wygodnych fasonów koszulek kulturystycznych. Dla mężczyzn, którzy chcą mocno uwydatnić swoją muskularną sylwetkę idealnym rozwiązaniem będzie mocno wycięty tank top, który odsłoni wyrzeźbione ramiona, plecy i klatkę piersiową. Jeżeli jednak należysz do osób, które nie lubią odsłaniać swojego ciała możesz wybrać dla siebie zabudowany rag top z luźnymi rękawami lub klasyczny t-shirt kulturystyczny.

Spodnie treningowe na siłownie

Spodnie kulturystyczne również różnią się od standardowych spodni treningowych. Ich krój jest zazwyczaj bardzo luźny, przez co dają one maksimum komfortu podczas ćwiczeń i nie opinają masywnych, wyrzeźbionych ćwiczeniami ud. Dobrze dobrane luźne dresy męskie powinny być skrojone w taki sposób, aby nie zaburzać proporcji wyrzeźbionej na siłowni sylwetki. Dlatego najlepiej wybierać fasony, w których nogawki zwężają się ku dołowi, ponieważ tego typu spodnie podkreślą proporcje sylwetki- czyli szerokie, wyrzeźbione uda i węższe łydki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *